Biokert
A Kakuszi család jóvoltából 2012-óta a Csömör határában található Szedervölgy-majorban művelünk egy biokertet.
A majorjó példája egy hagyományos családi gazdaságnak, ahol a különböző haszonállatok (ló, kecske, juh, sertés, baromfi, liba, pulyka, házinyúl) kiváló ökológiai rendszert alkotnak a zöldséges és gyümolcsöskerttel. A szabadtéri kemence jó szolgálatot tesz a különboző rendezvények alkalmával, amikor "békebeli", valódi házikenyér kerülhet a vendégek asztalára.
Szívesen látnak óvodai- iskolai csoportokat, baráti társaságokat, mukahelyi- és más közösségeket.
A Biogazda-képzésünk során a résztvevőkkel meglátogatjuk a zöldségeskertet, ahol bemutatjuk a Gertdud Franck féle vegyessoros, önfenntartó rendszerben alkalmazott ökológiai módszereket. Ha kedvet kaptál a biogazda-képzésre, jelentkezz bátran!
NÉHÁNY SZÓ A BIOGAZDÁLKODÁSRÓL
Az ökológiai gazdálkodás alapvetően négy elemre épül, ezek:
Természetes tápanyagforrások (komposzt, szervestrágya)
Talajtakarás
Vetésforgó
Növénytársítás
A biogazdálkodás a hagyományos, vegyszermentesgazdálkodást ötvözi egy sor új ismerettel. A rendkívül káros műtrágyát feledésre ítéli, helyette a nagyságrenddel több tápanyagforrást biztosító szervesanyagokat (trágya, komposzt) használja. Mindezeknek az eredménye, hogy az ilyen módszerekkel termelt élelmiszerek nem tartalmaznak szermaradványokat, tápanyagokban ellenben jelentősen gazdagabbak az élemiszeripar, az ipari mezőgazdaság termékeinél.
Ha szeretnél egészséges maradni, a civilizációs betegségeket elkerülni, a természeti környezetet unokáidnak épségben átadni, fogyassz ökológiai módszerekkel megtermelt élelmiszereket!